22 stycznia 2023
DAC DA-400 KOLEJNY "BEST BUY"!
AudioMuzoFans wyróżnia przetwornik cyfrowo-analogowy jako "BEST BUY"!
Dla szukających przetwornika analogowo/cyfrowego na start w tak dobrej cenie chyba nie znajdę nic lepszego od TAGA Harmony DA-400.
Taga gra dźwiękiem dokładnym, dość plastycznym, spójnym z większą niż można się spodziewać ilością detalu. Średnica nie jest przesadnie wyeksponowana i wysunięta, bas konkretny, twardy bez wyolbrzymienia. Ogromną zaletą jest bogata w informacje góra pasma, a skala dźwięku nie przygniata, świeżo i radośnie.
Może być doskonałym ożywieniem starszych transportów CD.
03 stycznia 2023
AUDIO testuje możliwości PREMIER 800F
,,Paradigmy już nie raz wykazały się brzmieniem ekspresyjnym, impulsywnym, czasami aż do przesady, gdy dla ''podkręcenia'' emocji podbijały skraje pasma, zwłaszcza bas. Dawniej było to nawet regułą, od której co prawda zdarzały się wyjątki, ale ostatnio tych wyjątków jest coraz więcej.. One też zaczynają dominować. I bardzo dobrze, bo tak kształtujący się nowy wzorzec firmowego brzmienia ma dla mnie same zalety''
,,To jedne z takich kolumn, których chętnie posłuchałbym znacznie dłużej, zabrał do domu...''
- czytamy... i nie przecieramy oczu ze zdziwienia, gdyż doskonale wiemy, że Paradigm zawsze dostarcza masę wspaniałych muzycznych emocji!
Zapraszamy do przeczytania pełnej recenzji i do przetestowania na własnych ''uszach'' :)
14 grudnia 2022
Najlepszy zakup dla Dynamo 600X
,,Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów amerykański subwoofer jest w stanie zapewnić słuchaczom obfitą dawkę najniższego basu. Głośnik niskotonowy w tej konstrukcji jest w stanie pracować liniowo nawet przy bardzo wysokich poziomach głośności – 600X sprawia wrażenie, jakby dysponował końcówką mocy o znacznie wyższej wydajności niż w rzeczywistości.''
,,Mimo mniejszych rozmiarów i niższej mocy subwoofer ten jest świetnie wyposażony, co ułatwia wiele czynności związanych zarówno z ustawieniami, jak i konfiguracją z systemem oraz umiejscowieniem w pomieszczeniu.
Podobnie jak najdroższe subwoofery serii Dynamo, 600X wyposażono w możliwość sterowania poprzez Bluetooth za pośrednictwem firmowej aplikacji, a także w łączność bezprzewodową (moduł opcjonalny), możliwość współpracy z systemem ARC oraz zestaw wejść pozwalający na połączenie z dowolnym systemem dwu- lub wielokanałowym.''
24 listopada 2022
Wybitne Foundery 120H, okiem Wstereo
Rzetelny test tegorocznego laureata EISA 2022 (Najlepsze wolnostojące zespoły głośnikowe roku 2022-2023).
Paradigm Founder 120H to popis energetyczności i szybkości, werwy i drajwy. Kolumny nigdy nie zwalniają, nawet ballady wykonywane przez bardów i gwiazdy poezji śpiewanej nabierają w jakiś tajemniczy sposób dodatkowych pokładów życia. A co dopiero, kiedy w odtwarzaczu pojawią się te gatunki muzyczne, które opierają się na żywotności i energii! Ich słuchanie za pomocą kanadyjskich głośników to czysta przyjemność!
W tym modelu dostajemy oczywiście coś ekstra, bo sekcja basowa jest aktywna, a własne wzmacniacze robią robotę. To coś to energia i – używając kolokwializmu – kopyto, z jakim podany jest bas. Jest się czym zachwycać. Dźwięki pojawiają się natychmiast i z takę werwą, że aż potrafią przestraszyć. Z taką samą bezwarunkową siłą są kontrolowane. Wybrzmienia są odmierzane z aptekarską precyzją i wygaszane dokładnie tam, gdzie mają się kończyć. Nie pozostaje po nich nawet ślad.
09 listopada 2022
Test DYNAMO 1100X
Martin Logan jest znany głównie z produkcji kolumn wyposażonych w przetworniki elektrostatyczne, jednak w ofercie tej amerykańskiej marki nie brakuje również subwooferów aktywnych – HiFi Class testuje jedną z wydajniejszych konstrukcji tego typu z serii Dynamo.
Martin Logan przykłada wielką wagę do szczegółów, zwłaszcza tych związanych z ułatwieniem obsługi i funkcjonalnością. Subwoofery serii Dynamo wyposaża się nie tylko w sterowanie za pomocą aplikacji, ale również w łączność bezprzewodową, możliwość współpracy z systemem ARC oraz wejścia niezbędne do połączenia z szeroką gamą systemów dwu-i wielokanałowych.
Oprócz wielu przydatnych funkcji Martin Logan wprowadził do niektórych modeli subwooferów rozwiązania mające na celu zwiększenie ich wydajności i poprawę brzmienia. Z tego też względu testowaną jednostkę 1100X wyposażono w przetwornik niskotonowy ze sztywną i lekką membraną napędzaną przez potężny układ magnetyczny, a także w odwrócone zawieszenie poprawiające precyzję pracy głośnika.
Dynamo 1100X oferuje brzmienie z jednej strony łagodne, a z drugiej konturowe, dobrze zróżnicowane i kontrolowane. W konfiguracji z systemem wielokanałowym ujawnia duży zapas mocy i wyraźnie wyczuwalną nadwyżkę w zakresie dynamiki, którą uwalnia wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba. Wsłuchując się w brzmienie tego subwoofera (połączenie z amplitunerem za pośrednictwem złącza RCA LFE), można odnieść wrażenie, że bicie rekordów pod względem zasięgu czy siły ataku nie należy do jego priorytetów.
Dynamo 1100X jest subwooferem nastawionym na wyławianie z muzyki jak największej ilości informacji. Z tego też względu sprawdzi się zarówno w konfiguracji stereo, jak i wielokanałowej, gdzie rzetelnie, bez popadania w skrajności, za to z pełną transparentnością uzupełni brzmienie w paśmie niskich tonów.
17 stycznia 2023
DAC DA-400 NAGRODZONY!
"hificlass" - nagroda NAJLEPSZY ZAKUP dla przetwornika cyfrowo-analogowego DA-400
DA-400 jakością dźwięku może zaskoczyć nawet doświadczonych audiofilów. Brzmienie tego przetwornika C/A nosi znamiona znacznie droższych konstrukcji, przede wszystkim za sprawą estetycznie zaprezentowanej barwy oraz zrównoważonego przekazu. TAGA Harmony jest w stanie pokazać pełnię możliwości zwłaszcza z muzyką akustyczną, klasyczną i jazzową. Właśnie w takim repertuarze, gdzie ważne jest pokazanie "natury" poszczególnych instrumentów i ich charakteru, DA-400 czuje się najlepiej.
…
Za pośrednictwem serwisu muzycznego TIDAL odsłuchałem kilka jazzowych utworów w wykonaniu Patricii Barber. Dźwięk był wypełniony dużą ilością informacji, a zakres wysokich tonów gładki. W średnicy pojawiało się równie dużo informacji co w górnych rejestrach, a wokal artystki był czytelny i wyraźny. DA-400 pokazał również, że nie istnieją dla niego przeszkody w odtwarzaniu efektownie zrealizowanej muzyki wykonywanej przez Mike'a Oldfielda, wręcz kipiącej nagłymi zmianami dynamiki, co dobitnie pokazała płyta "Amarok". Bas brzmiał potężnie wtedy, gdy zachodziła taka konieczność. Zróżnicowane dźwięki w paśmie niskich tonów były pozbawione wyraźnych podbarwień.
Podsumowanie
Nowa platforma cyfrowa, na której oparto DA-400, okazała się strzałem w dziesiątkę. W efekcie zamiast kolejnej wersji wcześniej produkowanego przetwornika DA-300 dostajemy niemal zupełnie nową konstrukcję, z najnowszej generacji układem ESS SABRE ES9038Q2M i unowocześnioną sekcją cyfrową, co ma bezpośrednie przełożenie na dźwięk. DA-400 oferuje efektowne, dynamiczne i zarazem dojrzałe brzmienie, z dokładnie i precyzyjnie budowaną stereofonią, co powinni docenić nawet doświadczeni audiofile.
03 stycznia 2023
Rekomendacja dla kondycjonera PC-7000!
Audiokrytyk rekomenduje nasz kondycjoner sieciowy PC-7000.
BRZMIENIE
Wracając do kondycjonera PC7000 stwierdzam, że podłączenie Tagi pod stereo średniej klasy wykazało jednoznacznie, że różnica jest słyszalna. Pozwoliłem sobie nawet wykonać ślepe testy i te także nie zawiodły. O jakiej różnicy mowa? Zazwyczaj w testach kondycjonerów wykazuje się, że poprawie ulegają wysokie tony. W moim przypadku otrzymałem po prostu inny dźwięk – łagodniejszy, gładszy o większej plastyce. Zdecydowanie mniej szorstki, z lepszą głębią i nasyceniem. Największą różnicę zrobiło tak zwane tło.
Włączanie i wyłączanie kondycjonera uświadomiło mi, że w tle muzyki, która grała działo ewidentnie coś jeszcze i nie było to nic potrzebnego. Całość sprawiła wrażenie przejścia z tego co nazywamy dźwiękiem cyfrowym w stronę dźwięku analogowego. Ciekawostką jest bas – ten nabrał wyraźniejszej tekstury i siły, a jednocześnie wykazał wyższy poziom zszycia z resztą pasma. Dźwięk wybrzmiewał zdecydowanie wyraźniej i pełniej, co sugeruje, że faktycznie kondycjoner pozwala odszumić niechciane zakłócenia z materiału energetycznego, który sprzęt hi-fi zamienia na dźwięk.
Synergia dźwięku, którą wyprodukował prąd wypuszczony z Tagi jest w tej cenie więcej niż bardzo dobra. Poprawa jakości jest natychmiastowa, słyszalna i oczywista. Jeśli dodamy do tego liczne zabezpieczenia, jakie kondycjoner wnosi do systemu, to przy aktualnych cenach listw przepięciowych renomowanych audiofilskich producentów wybór wydaje się być oczywisty.
12 grudnia 2022
Odtwarzacz sieciowy TWA-10B ponownie rekomendowany!
"Audiokrytyk" rekomenduje nasz odtwarzacz sieciowy TWA-10B.
BRZMIENIE
Pisząc recenzje tanich urządzeń często trzeba brać swoje uwagi na temat brzmienia w nawias zastrzegając “w tej cenie” albo “w tej kategorii cenowej”. No więc zacznę od tego, że Taga rozbija w pył swoją kategorie cenową i w sumie cholera wie gdzie ją cenowo zakwalifikować.
Niektóre aspekty brzmienia dorównują sprzętowi i dziesięciokrotnie droższemu. Mam tu na myśli bas czy dynamikę – to jakiś kosmos jest! Bez grama przesady mówiąc na rynku znajdę streamery za ponad 5 tysięcy złotych, które nie zagrają z lepszą dynamiką i basem niż ta mała śmieszna puszka od Tagi.
PODSUMOWUJĄC
Jeśli ktoś chce zapłacić tylko za dźwięk, a nie za obudowę, słucha nieskomplikowanej muzyki rozrywkowej ze Spotify lub Tidal, a przy tym ma w swoim stereo dobrze grający przetwornik DAC to za przeproszeniem “musi być durniem”, żeby mając do wydania 800zł nie kupić tego urządzenia...
Nie wiem jak oni to zrobili, ale wyszło aż za dobrze.
21 listopada 2022
Fenomenalna rekomendacja HFC dla Founder 70LCR
Founder jest serią, na bazie której można stworzyć niemal dowolny system wielokanałowy lub stereo. Kanadyjski producent postarał się, by każdy miłośnik pięknego i nowoczesnego designu oraz dobrego brzmienia, bazując na produktach linii Founder, był w stanie znaleźć kolumnę w sam raz dla siebie.
,,Dźwięk wydobywający się z kanału centralnego jest swobodny i obszerny, co oznacza, że ten stosunkowo niewielki zestaw głośnikowy może z powodzeniem współpracować z dużymi kolumnami podłogowymi, wspomagając je w budowaniu dużej sceny dźwiękowej.''
,,Współosiowy układ przetworników, w jaki wyposażono 70LCR, doskonale radzi sobie z pracą w różnych warunkach i przy ustawieniu kolumny zarówno w poziomie, jak i w pionie.
Paradigm po raz kolejny pokazał, że zasługuje na miano marki "kultowej", oferującej jedne z najlepiej zaprojektowanych i brzmiących zestawów głośnikowych na rynku.''
,,70LCR obsługujący kanał centralny, ale też naddający się – co pokazał test – do klasycznego systemu stereo jest tego znakomitym przykładem – rzadko kiedy spotyka się tak dopracowany głośnik tego typu.''
09 listopada 2022
XA6950 New Edition oczami Audio Video
Trzeba przyznać, że konstrukcja Xindaka najbardziej przypomina drogie konstrukcje klasy high-end. Wielkość radiatorów nie jest wyłącznie na pokaz.
Wnętrze skrywa układ typu dual-mono o idealnie symetrycznym rozmieszczeniu lewego i prawego kanału. Oś symetrii przebiega przez środek obudowy. Wygląda to imponująco, zważywszy na cenę. Układ elektroniczny w znacznej części jest przesłonięty od góry metalowym ekranem, którego głównym zadaniem jest „wyjaśnienie” ciekawskiemu użytkownikowi, co gdzie się znajduje. Nic konkretnie z tego nie wynika, poza dobrym wrażeniem, że producent się postarał. Widać natomiast stopnie końcowe, każdy złożony z czterech par tranzystorów Sanken 2SC4468/2SA1695, oraz potencjometr regulacji głośności (Alps).
Jego walory soniczne są zdecydowanie lepsze, niż można by oczekiwać, biorąc pod uwagę cenę. Bardziej już korespondują z imponującym wyglądem, kojarzącym się z drogimi konstrukcjami high-end.
Bardzo dobrze, precyzyjnie ogniskowane są źródła pozorne na pierwszym planie: mocno skupione, punktowe, dalekie od jakiegokolwiek rozmycia. Szczególnie silne wrażenie robi skupienie wokali pośrodku sceny. Pomaga to w uzyskaniu dość dobrej namacalności.
Ogólne wrażenie, oscyluje wokół ocieplonych i dobrze wypełnionych barw.
Zachęcamy do odsłuchów i przeczytania całej recenzji.
22 stycznia 2023
DAC DA-400 KOLEJNY "BEST BUY"!
AudioMuzoFans wyróżnia przetwornik cyfrowo-analogowy jako "BEST BUY"!
Dla szukających przetwornika analogowo/cyfrowego na start w tak dobrej cenie chyba nie znajdę nic lepszego od TAGA Harmony DA-400.
Taga gra dźwiękiem dokładnym, dość plastycznym, spójnym z większą niż można się spodziewać ilością detalu. Średnica nie jest przesadnie wyeksponowana i wysunięta, bas konkretny, twardy bez wyolbrzymienia. Ogromną zaletą jest bogata w informacje góra pasma, a skala dźwięku nie przygniata, świeżo i radośnie.
Może być doskonałym ożywieniem starszych transportów CD.
17 stycznia 2023
DAC DA-400 NAGRODZONY!
"hificlass" - nagroda NAJLEPSZY ZAKUP dla przetwornika cyfrowo-analogowego DA-400
DA-400 jakością dźwięku może zaskoczyć nawet doświadczonych audiofilów. Brzmienie tego przetwornika C/A nosi znamiona znacznie droższych konstrukcji, przede wszystkim za sprawą estetycznie zaprezentowanej barwy oraz zrównoważonego przekazu. TAGA Harmony jest w stanie pokazać pełnię możliwości zwłaszcza z muzyką akustyczną, klasyczną i jazzową. Właśnie w takim repertuarze, gdzie ważne jest pokazanie "natury" poszczególnych instrumentów i ich charakteru, DA-400 czuje się najlepiej.
…
Za pośrednictwem serwisu muzycznego TIDAL odsłuchałem kilka jazzowych utworów w wykonaniu Patricii Barber. Dźwięk był wypełniony dużą ilością informacji, a zakres wysokich tonów gładki. W średnicy pojawiało się równie dużo informacji co w górnych rejestrach, a wokal artystki był czytelny i wyraźny. DA-400 pokazał również, że nie istnieją dla niego przeszkody w odtwarzaniu efektownie zrealizowanej muzyki wykonywanej przez Mike'a Oldfielda, wręcz kipiącej nagłymi zmianami dynamiki, co dobitnie pokazała płyta "Amarok". Bas brzmiał potężnie wtedy, gdy zachodziła taka konieczność. Zróżnicowane dźwięki w paśmie niskich tonów były pozbawione wyraźnych podbarwień.
Podsumowanie
Nowa platforma cyfrowa, na której oparto DA-400, okazała się strzałem w dziesiątkę. W efekcie zamiast kolejnej wersji wcześniej produkowanego przetwornika DA-300 dostajemy niemal zupełnie nową konstrukcję, z najnowszej generacji układem ESS SABRE ES9038Q2M i unowocześnioną sekcją cyfrową, co ma bezpośrednie przełożenie na dźwięk. DA-400 oferuje efektowne, dynamiczne i zarazem dojrzałe brzmienie, z dokładnie i precyzyjnie budowaną stereofonią, co powinni docenić nawet doświadczeni audiofile.
03 stycznia 2023
AUDIO testuje możliwości PREMIER 800F
,,Paradigmy już nie raz wykazały się brzmieniem ekspresyjnym, impulsywnym, czasami aż do przesady, gdy dla ''podkręcenia'' emocji podbijały skraje pasma, zwłaszcza bas. Dawniej było to nawet regułą, od której co prawda zdarzały się wyjątki, ale ostatnio tych wyjątków jest coraz więcej.. One też zaczynają dominować. I bardzo dobrze, bo tak kształtujący się nowy wzorzec firmowego brzmienia ma dla mnie same zalety''
,,To jedne z takich kolumn, których chętnie posłuchałbym znacznie dłużej, zabrał do domu...''
- czytamy... i nie przecieramy oczu ze zdziwienia, gdyż doskonale wiemy, że Paradigm zawsze dostarcza masę wspaniałych muzycznych emocji!
Zapraszamy do przeczytania pełnej recenzji i do przetestowania na własnych ''uszach'' :)
03 stycznia 2023
Rekomendacja dla kondycjonera PC-7000!
Audiokrytyk rekomenduje nasz kondycjoner sieciowy PC-7000.
BRZMIENIE
Wracając do kondycjonera PC7000 stwierdzam, że podłączenie Tagi pod stereo średniej klasy wykazało jednoznacznie, że różnica jest słyszalna. Pozwoliłem sobie nawet wykonać ślepe testy i te także nie zawiodły. O jakiej różnicy mowa? Zazwyczaj w testach kondycjonerów wykazuje się, że poprawie ulegają wysokie tony. W moim przypadku otrzymałem po prostu inny dźwięk – łagodniejszy, gładszy o większej plastyce. Zdecydowanie mniej szorstki, z lepszą głębią i nasyceniem. Największą różnicę zrobiło tak zwane tło.
Włączanie i wyłączanie kondycjonera uświadomiło mi, że w tle muzyki, która grała działo ewidentnie coś jeszcze i nie było to nic potrzebnego. Całość sprawiła wrażenie przejścia z tego co nazywamy dźwiękiem cyfrowym w stronę dźwięku analogowego. Ciekawostką jest bas – ten nabrał wyraźniejszej tekstury i siły, a jednocześnie wykazał wyższy poziom zszycia z resztą pasma. Dźwięk wybrzmiewał zdecydowanie wyraźniej i pełniej, co sugeruje, że faktycznie kondycjoner pozwala odszumić niechciane zakłócenia z materiału energetycznego, który sprzęt hi-fi zamienia na dźwięk.
Synergia dźwięku, którą wyprodukował prąd wypuszczony z Tagi jest w tej cenie więcej niż bardzo dobra. Poprawa jakości jest natychmiastowa, słyszalna i oczywista. Jeśli dodamy do tego liczne zabezpieczenia, jakie kondycjoner wnosi do systemu, to przy aktualnych cenach listw przepięciowych renomowanych audiofilskich producentów wybór wydaje się być oczywisty.
14 grudnia 2022
Najlepszy zakup dla Dynamo 600X
,,Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów amerykański subwoofer jest w stanie zapewnić słuchaczom obfitą dawkę najniższego basu. Głośnik niskotonowy w tej konstrukcji jest w stanie pracować liniowo nawet przy bardzo wysokich poziomach głośności – 600X sprawia wrażenie, jakby dysponował końcówką mocy o znacznie wyższej wydajności niż w rzeczywistości.''
,,Mimo mniejszych rozmiarów i niższej mocy subwoofer ten jest świetnie wyposażony, co ułatwia wiele czynności związanych zarówno z ustawieniami, jak i konfiguracją z systemem oraz umiejscowieniem w pomieszczeniu.
Podobnie jak najdroższe subwoofery serii Dynamo, 600X wyposażono w możliwość sterowania poprzez Bluetooth za pośrednictwem firmowej aplikacji, a także w łączność bezprzewodową (moduł opcjonalny), możliwość współpracy z systemem ARC oraz zestaw wejść pozwalający na połączenie z dowolnym systemem dwu- lub wielokanałowym.''
12 grudnia 2022
Odtwarzacz sieciowy TWA-10B ponownie rekomendowany!
"Audiokrytyk" rekomenduje nasz odtwarzacz sieciowy TWA-10B.
BRZMIENIE
Pisząc recenzje tanich urządzeń często trzeba brać swoje uwagi na temat brzmienia w nawias zastrzegając “w tej cenie” albo “w tej kategorii cenowej”. No więc zacznę od tego, że Taga rozbija w pył swoją kategorie cenową i w sumie cholera wie gdzie ją cenowo zakwalifikować.
Niektóre aspekty brzmienia dorównują sprzętowi i dziesięciokrotnie droższemu. Mam tu na myśli bas czy dynamikę – to jakiś kosmos jest! Bez grama przesady mówiąc na rynku znajdę streamery za ponad 5 tysięcy złotych, które nie zagrają z lepszą dynamiką i basem niż ta mała śmieszna puszka od Tagi.
PODSUMOWUJĄC
Jeśli ktoś chce zapłacić tylko za dźwięk, a nie za obudowę, słucha nieskomplikowanej muzyki rozrywkowej ze Spotify lub Tidal, a przy tym ma w swoim stereo dobrze grający przetwornik DAC to za przeproszeniem “musi być durniem”, żeby mając do wydania 800zł nie kupić tego urządzenia...
Nie wiem jak oni to zrobili, ale wyszło aż za dobrze.
24 listopada 2022
Wybitne Foundery 120H, okiem Wstereo
Rzetelny test tegorocznego laureata EISA 2022 (Najlepsze wolnostojące zespoły głośnikowe roku 2022-2023).
Paradigm Founder 120H to popis energetyczności i szybkości, werwy i drajwy. Kolumny nigdy nie zwalniają, nawet ballady wykonywane przez bardów i gwiazdy poezji śpiewanej nabierają w jakiś tajemniczy sposób dodatkowych pokładów życia. A co dopiero, kiedy w odtwarzaczu pojawią się te gatunki muzyczne, które opierają się na żywotności i energii! Ich słuchanie za pomocą kanadyjskich głośników to czysta przyjemność!
W tym modelu dostajemy oczywiście coś ekstra, bo sekcja basowa jest aktywna, a własne wzmacniacze robią robotę. To coś to energia i – używając kolokwializmu – kopyto, z jakim podany jest bas. Jest się czym zachwycać. Dźwięki pojawiają się natychmiast i z takę werwą, że aż potrafią przestraszyć. Z taką samą bezwarunkową siłą są kontrolowane. Wybrzmienia są odmierzane z aptekarską precyzją i wygaszane dokładnie tam, gdzie mają się kończyć. Nie pozostaje po nich nawet ślad.
21 listopada 2022
Fenomenalna rekomendacja HFC dla Founder 70LCR
Founder jest serią, na bazie której można stworzyć niemal dowolny system wielokanałowy lub stereo. Kanadyjski producent postarał się, by każdy miłośnik pięknego i nowoczesnego designu oraz dobrego brzmienia, bazując na produktach linii Founder, był w stanie znaleźć kolumnę w sam raz dla siebie.
,,Dźwięk wydobywający się z kanału centralnego jest swobodny i obszerny, co oznacza, że ten stosunkowo niewielki zestaw głośnikowy może z powodzeniem współpracować z dużymi kolumnami podłogowymi, wspomagając je w budowaniu dużej sceny dźwiękowej.''
,,Współosiowy układ przetworników, w jaki wyposażono 70LCR, doskonale radzi sobie z pracą w różnych warunkach i przy ustawieniu kolumny zarówno w poziomie, jak i w pionie.
Paradigm po raz kolejny pokazał, że zasługuje na miano marki "kultowej", oferującej jedne z najlepiej zaprojektowanych i brzmiących zestawów głośnikowych na rynku.''
,,70LCR obsługujący kanał centralny, ale też naddający się – co pokazał test – do klasycznego systemu stereo jest tego znakomitym przykładem – rzadko kiedy spotyka się tak dopracowany głośnik tego typu.''
09 listopada 2022
Test DYNAMO 1100X
Martin Logan jest znany głównie z produkcji kolumn wyposażonych w przetworniki elektrostatyczne, jednak w ofercie tej amerykańskiej marki nie brakuje również subwooferów aktywnych – HiFi Class testuje jedną z wydajniejszych konstrukcji tego typu z serii Dynamo.
Martin Logan przykłada wielką wagę do szczegółów, zwłaszcza tych związanych z ułatwieniem obsługi i funkcjonalnością. Subwoofery serii Dynamo wyposaża się nie tylko w sterowanie za pomocą aplikacji, ale również w łączność bezprzewodową, możliwość współpracy z systemem ARC oraz wejścia niezbędne do połączenia z szeroką gamą systemów dwu-i wielokanałowych.
Oprócz wielu przydatnych funkcji Martin Logan wprowadził do niektórych modeli subwooferów rozwiązania mające na celu zwiększenie ich wydajności i poprawę brzmienia. Z tego też względu testowaną jednostkę 1100X wyposażono w przetwornik niskotonowy ze sztywną i lekką membraną napędzaną przez potężny układ magnetyczny, a także w odwrócone zawieszenie poprawiające precyzję pracy głośnika.
Dynamo 1100X oferuje brzmienie z jednej strony łagodne, a z drugiej konturowe, dobrze zróżnicowane i kontrolowane. W konfiguracji z systemem wielokanałowym ujawnia duży zapas mocy i wyraźnie wyczuwalną nadwyżkę w zakresie dynamiki, którą uwalnia wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba. Wsłuchując się w brzmienie tego subwoofera (połączenie z amplitunerem za pośrednictwem złącza RCA LFE), można odnieść wrażenie, że bicie rekordów pod względem zasięgu czy siły ataku nie należy do jego priorytetów.
Dynamo 1100X jest subwooferem nastawionym na wyławianie z muzyki jak największej ilości informacji. Z tego też względu sprawdzi się zarówno w konfiguracji stereo, jak i wielokanałowej, gdzie rzetelnie, bez popadania w skrajności, za to z pełną transparentnością uzupełni brzmienie w paśmie niskich tonów.
09 listopada 2022
XA6950 New Edition oczami Audio Video
Trzeba przyznać, że konstrukcja Xindaka najbardziej przypomina drogie konstrukcje klasy high-end. Wielkość radiatorów nie jest wyłącznie na pokaz.
Wnętrze skrywa układ typu dual-mono o idealnie symetrycznym rozmieszczeniu lewego i prawego kanału. Oś symetrii przebiega przez środek obudowy. Wygląda to imponująco, zważywszy na cenę. Układ elektroniczny w znacznej części jest przesłonięty od góry metalowym ekranem, którego głównym zadaniem jest „wyjaśnienie” ciekawskiemu użytkownikowi, co gdzie się znajduje. Nic konkretnie z tego nie wynika, poza dobrym wrażeniem, że producent się postarał. Widać natomiast stopnie końcowe, każdy złożony z czterech par tranzystorów Sanken 2SC4468/2SA1695, oraz potencjometr regulacji głośności (Alps).
Jego walory soniczne są zdecydowanie lepsze, niż można by oczekiwać, biorąc pod uwagę cenę. Bardziej już korespondują z imponującym wyglądem, kojarzącym się z drogimi konstrukcjami high-end.
Bardzo dobrze, precyzyjnie ogniskowane są źródła pozorne na pierwszym planie: mocno skupione, punktowe, dalekie od jakiegokolwiek rozmycia. Szczególnie silne wrażenie robi skupienie wokali pośrodku sceny. Pomaga to w uzyskaniu dość dobrej namacalności.
Ogólne wrażenie, oscyluje wokół ocieplonych i dobrze wypełnionych barw.
Zachęcamy do odsłuchów i przeczytania całej recenzji.