Paradigm
Opis Wideo Do pobrania
Założona w 1982 roku kanadyjska firma PARADIGM jest jednym z największych niezależnych producentów kolumn głośnikowych na świecie. Zestawy głośnikowe PARADIGM to naturalne i bezkompromisowe brzmienie oferowane w rewelacyjnie korzystnych cenach. PARADIGM przez 14 kolejnych lat zajmuje pierwsze miejsce za stosunek wartości do ceny w badaniach przeprowadzonych wśród dealerów audio przez wpływową amerykańską publikację handlową "Inside Track"! Paradigm po prostu oferuje lepsze brzmienie za mniejsze pieniądze. Potwierdzają to tysiące zadowolonych Klientów z całego świata, rewelacyjne recenzje i noty w najlepszych magazynach audio oraz ponad 250 nagród i wyróżnień przyznanych produktom PARADIGM od 1990 roku!PODSTAWOWE CELE PARADIGM

Projektowanie i produkcja kolumn głośnikowych jest bardzo wymagającą sztuką, która stawia projektantom ambitne cele:

RÓWNOWAGA:

Kolumny Paradigm stwarzają niezwykle realistyczne wrażenia w każdym pomieszczeniu, w którym ich "słuchamy". Słuchający przeżywa niezapomnianą impresję, dzięki której zdaje się być na scenie razem z solistami, chórem, orkiestrą czy zespołem, czuje i słyszy ich obecność - NIESAMOWITE WRAŻENIA! Jest to możliwe dzięki zachowaniu naturalnej równowagi dźwięku, kolumny Paradigm nie przekazują zbyt mało ani zbyt dużo z zakresu żadnej z grup poszczególnych częstotliwości.

PRZESTRZEŃ:

Żyjemy w świecie, w którym bogactwo i różnorodność dźwięków jest przeogromna. Każdy z nich odbieramy w inny sposób. Niektóre docierają do słuchającego bezpośrednio, podczas gdy inne po odbiciu się od ścian, sufitu, mebli, podłogi i innych obiektów trafiają do naszych uszu. To właśnie kolumny PARADIGM, dzięki precyzyjnej kombinacji bezpośrednich i odbitych dźwięków, tworzą wierną wielowymiarową przestrzeń akustyczną, w której każdy z instrumentów i głosów jest właściwie zlokalizowany.

NEUTRALNOŚĆ:

Odtwarzanie częstotliwości poszczególnych dźwięków jest jak dotąd podstawowym i najważniejszym miernikiem możliwości reprodukcji nienagannego muzycznie brzmienia. Określa w jakim stopniu niepożądane zniekształcenia i "koloryzacje" zostały wyeliminowane. Im bardziej płaska jest charakterystyka każdej z grup częstotliwości, tym mniejszy będzie wpływ kolumn na dźwięk, który odtwarzają. Liniowa amplituda tonów średnich bezpośrednio łączy się z preferencjami słuchającego - im naturalniejsze jest brzmienie w tym zakresie tym bardziej będzie się nam ono podobać. Paradigm osiągnął doskonałość i skonstruował zestawy, które nie zmieniają pierwotnego charakteru brzmienia i dynamiki oryginału. Uchwycają one esencję, treść i strukturę poszczególnych instrumentów oraz głosów oryginalnego nagrania, przekazując je w niezmąconej i wolnej od zniekształceń formie. Kolumny Paradigm zachowują muzyczną poprawność i neutralność!

ERA CYFROWA: 

Rewolucyjnie zaawansowane technologie dźwięku cyfrowego stawiają dzisiejszym konstrukcjom kolumn głośnikowych niesamowite wyzwanie. Rozszerzony zakres dynamiki i obniżone zniekształcenia nagrań na cyfrowych nośnikach wymagają zestawów, które temu podołają, PARADIGM przyjął wyzwanie i stworzył kolumny charakteryzujące się niskimi zniekształceniami, liniowym brzmieniem i szerokim zakresem dynamiki. Wynikiem jest reprodukcja dźwięku, która przekazuje treść i indywidualność poszczególnych dźwięków oraz wymiar i dynamikę oryginału.

KINO DOMOWE

Podczas gdy piękne i czyste brzmienie zwiększa przyjemność słuchania muzyki, jest ono również bardzo ważne w zastosowaniu do systemów kina domowego. Skomplikowana barwa dialogu mówionego, muzyki i różnych dźwięków filmowych wymaga odpowiedniego poziomu artykulacji i prezencji przestrzennej i tylko najlepsze zestawy głośników mogą sobie z tym poradzić. Teraz możesz mieć własne kino w swoim domu dzięki sensacyjnym możliwościom wszystkich systemów głośnikowych Paradigm, które oferują najlepszą czytelność i ożywiają akcję przebiegającą na ekranie twojego telewizora!

Wywiad z przedstawicielem marki Paradigm: TUTAJ!

Paradigm cennik 07-2020 POBIERZ
Paradigm Persona cennik 10-2018 POBIERZ

Domowe Systemy Audio

ZOBACZ >>

Produkty Instalacyjne

ZOBACZ >>

Akcesoria

ZOBACZ >>
x